Ubezpieczenie pozwala zabezpieczyć dziecko w razie nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Polisa ubezpieczeniowa zapewnia dodatkową pomoc, umożliwia dostęp do lekarzy, dodatkowych badań czy nawet rehabilitacji. 

Ochrona z ubezpieczenia pozwala na wypłatę środków w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń, jak złamania, pobyt w szpitalu, czy nawet rozłożona w czasie dłuższa rehabilitacja. Zakres ochrony obejmuje najczęściej występujące dziecięce urazy. 

Linfi znak

Skorzystaj z pomocy specjalisty i uzyskaj:

  • całkowicie darmową konsultację
  • najkorzystniejszą ofertę za najniższą możliwą cenę
  • proste i zrozumiałe objaśnienie szczegółów oferty

Ubezpieczenie dla dziecka – kogo właściwie możemy ubezpieczyć?

Jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczenie obejmuje dzieci. Ale czy są w tej kwestii jakieś ograniczenia? Generalnie przyjmuje się, że ubezpieczeniem możemy objąć dzieci już od chwili narodzin. Oczywiście jako dziecko rozumiemy osobę, która również nie ukończyła 18 roku życia. 

W jakich miejscach obowiązuje ubezpieczenie dla dziecka?

Zakres ochrony przez całą dobę, w Polsce i za granicami kraju. W placówkach szkolnych, w przedszkolu, czy po lekcjach, a także podczas uprawiania sportu czy w czasie zabawy. 

Kiedy ubezpieczenie dla dziecka się przyda?

  • Uszkodzenie ciała wskutek wypadku – w sytuacji, gdy dziecko dozna zwichnięcia lub złamania, rany wymajgającej szycia lub poparzenia;
  • Pobyt w szpitalu oraz towarzyszące temu badania;
  • W przypadku konieczności zastosowania pomocy psychologicznej;
  • W sytuacji długotrwałej rehabilitacji. 

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla dziecka?

Ubezpieczenie dziecka powinno zapewniać jak najszerszy zakres ochrony w przypadku wypadków prowadzących do obrażeń ciała. Obejmuje to: zwichnięcia, skręcenia, złamania, rany wymagające szycia, oparzenia, pobyt w szpitalu z powodu choroby, ataki psów lub ugryzienia przez kleszcze, oraz inne poważne urazy, takie jak stłuczenia mózgu czy zranienia gałki ocznej.

Wypadki zdarzają się nie tylko w szkole, ale również podczas zajęć pozalekcyjnych, na placu zabaw czy nawet w domu. Ważne jest, aby ubezpieczenie NNW dziecka działało nie tylko w instytucji edukacyjnej, ale także poza nią, oraz zapewniało ochronę przez całą dobę, także w trakcie wakacji. Warto również sprawdzić, czy w ramach dodatkowych opcji możesz skorzystać z oferty pomocy po wypadku, takiej jak na przykład domowe wizyty lekarskie czy dostęp do wybranych specjalistów.

Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie dla dziecka?

Jeśli nie wiesz jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla dziecka, skorzystaj z naszej pomocy. Przedstawimy Ci najlepsze oferty dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Bezpieczeństwo Twojej pociechy jest przecież najważniejsze!