Eliza Tworek|

Kredyt dla nauczycieli – wszystko co musisz wiedzieć

Kredyt dla nauczycieli

Nauczyciele, jak każdy, szukają ofert kredytowych, które będą najlepiej dopasowane do ich sytuacji finansowej. W artykule wyjaśnimy, czy mają oni szansę na uzyskanie kredytu na specjalnych warunkach oraz wskażemy jakie wymogi muszą spełnić. Przedstawimy krok po kroku jak wygląda cały proces aplikacji. 

Czym jest kredyt dla nauczycieli? 

Na samym wstępie należy napisać, że na rynku kredytów nie znajdziemy produktu finansowego skierowanego bezpośrednio do nauczycieli, który będzie cechował się specjalnymi warunkami. Jednakże mogą oni liczyć na ofertę kredytową, która jest dostępna w bankach. Co więcej, z racji pełnienia zawodu o wysokim zaufaniu społecznym oraz posiadaniu stabilnego zatrudnienia, nauczyciele będą postrzegani przez bank jako rzetelni kredytobiorcy. Mimo, że zarobki w tak zwanej “budżetówce”, nie należą do wysokich, to jednak jest to stabilne zatrudnienie, co w perspektywie zaciągnięcia kredytu stanowi duży plus. 

Jakie wymogi należy spełnić, aby uzyskać kredyt dla nauczycieli?

Tak jak wspominaliśmy na początku, nauczyciele nie mogą cieszyć się specjalnymi względami jeżeli idzie o dedykowany dla nich kredyt. Nie mniej jednak, mogą oni z pełnym powodzeniem skorzystać z dostępnej oferty kredytowej wielu banków. Jakie warunki muszą oni spełnić, aby otrzymać dodatkowe finansowanie? Poniżej kilka z nich: 

  • Odpowiednia zdolność kredytowa. Jest to wymóg podstawowy, bez którego nie można ubiegać się finansowanie. Odpowiednia zdolność kredytowa to nie tylko i wyłącznie adekwatne zarobki, ale i staż pracy oraz stabilność zatrudnienia. 
  • Dobra historia kredytowa. To kolejny z warunków, który ma spore znaczenie w przypadku aplikacji o kredyt gotówkowy. Nie oznacza to jednak, że osoby, które posiadały pewne “wpadki finansowe”, nie mają szans na uzyskanie pieniędzy. Wszystko uzależnione jest od tego jak szybko udało się uregulować zaległości oraz jak duże były zobowiązania. 

Sprawa jest nieco bardziej złożona kiedy kredytobiorca ubiega się o kredyt na mieszkanie, o czym szerzej pisaliśmy w artykule: Kredyt na mieszkanie od A do Z, do którego przeczytania gorąco zachęcamy. 

Jak wygląda proces aplikacji krok po kroku?

Ubieganie się o kredyt jest procesem złożonym i wymaga odpowiedniego przygotowania. Poniżej cała procedura krok po kroku:

Krok 1: Znalezienie właściwej oferty kredytowej. To jeden z pierwszych kroków, jakie należy wykonać kiedy zamierzamy uzyskać kredyt. Dobrym wariantem jest skorzystanie z porównywarki kredytowej, która pozwoli na zapoznanie się z tematem oraz wybór adekwatnej oferty. 

Krok 2: Przygotowanie potrzebnej dokumentacji. Zazwyczaj jest to między innymi: skan dowodu osobistego, wyciąg z konta rachunku bankowego oraz dokumenty poświadczające o wysokości zarobków oraz miejscu zatrudnienia. 

Krok 3: Wypełnienie wniosku kredytowego. Powinny w nim znaleźć się informacje takie jak: 

  • imię, nazwisko;
  • numer konta bankowego;
  • adres e-mail;
  • kwota kredytu i okres kredytowania o jakie ubiega się wnioskujący;
  • miejsce pracy i uzyskiwane przychody;
  • liczba osób w gospodarstwie domowym – bank może zapytać o to czy wnioskujący jest singlem czy małżonkiem;
  • wysokość pozostałych zobowiązań finansowych. 

Krok 4: Wysłanie wniosku i oczekiwanie na decyzję banku. 

Krok 5: Ocena zdolności kredytowej klienta. Na tym etapie bank zweryfikuje jak wygląda historia kredytowa wnioskującego oraz jaka jest jego obecna sytuacja finansowa. Po wnikliwej analizie przygotuje wstępną ofertę, którą przedstawi klientowi. 

Krok 6: Podjęcie decyzji o współpracy z bankiem. 

Krok 7: Zlecenie wykonania przelewu przyznanych środków na konto bankowe wnioskującego. 

Krok 8: Oczekiwanie na przyznane środki. Pieniądze dotrą na konto kredytobiorcy zgodnie z obowiązującymi sesjami elixir. 

Kredyt dla nauczycieli – podsumowanie

Nauczyciele mogą starać się o kredyt, korzystając z dostępnej bazy produktów na rynku bankowym. Oczywiście tak jak w przypadku każdego kredytu, muszą oni spełnić określone wymogi. Do najbardziej podstawowych zaliczyć należy: odpowiedni wiek, dobra historia kredytowa czy adekwatna zdolność kredytowa. Na wysokość uzyskanego kredytu duży wpływ ma stabilność zatrudnienia, co w przypadku nauczycieli, nie powinno być problemem z racji zatrudnienia w instytucji państwowej. Ponadto warto zadbać o uregulowanie wszelkich zobowiązań finansowych oraz pozbycie się na przykład limitów na kartach kredytowych. Dzięki temu pozwoli to na zwiększenie szansy na uzyskanie dodatkowych środków finansowych. Szukając odpowiedniego kredytu warto skorzystać z porównywarki online, która jest dużym udogodnieniem w tej materii. Kredyt to zobowiązanie finansowe na dłuższy okres czasu dlatego też, musi być to decyzja dobrze przemyślana. Istotnym elementem jest wnikliwe zapoznanie się z umową kredytową. Zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie związane z dodatkowymi opłatami czy też oprocentowaniem. Jeżeli wnioskujący nie posiada wcześniejszych doświadczeń z zaciągnięciem kredytu, może skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Doświadczenie innego człowieka w tej dziedzinie, może okazać się “na wagę złota”. Z pewnością pozwoli to na uniknięcie wielu błędów finansowych, ale i znalezienie oferty kredytowej,  która będzie najlepiej dopasowana do potrzeb i możliwości finansowych danego klienta. 

Jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.